Ian King – Dragbike Racing

Začiatkom sezóny 2011 Gulf vstúpil do partnerstva s King Racing, popredným tímom motocyklových dragsterov v Európe.

Ian King bol už v tom čase európskym majstrom v najvyššej kategórii Top Fuel a do konca roka 2016 sa Ian King znova zapísal do análov európskych majstrovstiev Top Fuel, keď svoje víťazstvo spečatil v poslednej jazde finálneho stretnutia sezóny.

Jazdec a hlava tímu, Ian King, je osobnosťou, ktorá stojí za motormi Puma, najsilnejšími motormi pre motocykle na svete, ktoré poháňajúcimi väčšinu najvýkonnejších závodných motocyklov Top Fuel.   Motory v týchto neuveriteľných motocyklov dosiahnu takmer 1600BHP, čo ich robí takmer dvojnásobne silnejšími než závodné vozidlá F1.

Super-výkonný motocykel Gulf Iana Kinga, Dragracing Top Fuel Bike, zrýchli z nuly na rýchlosť 100 míľ za hodinu (160km/h) za menej než jednu sekundu a kým dosiahne cieľovú líniu, jeho rýchlosť dosiahne takmer 250m/h.  Táto modro-oranžová raketa absolvuje svoju štvrť-míľovú závodnú vzdialenosť za menej než 6 sekúnd od pevného štartu.

Plameň šľahajúca príšera využíva celkom štandardné cestné mazivá Gulf, rovnako ako milióny motoristov na celom svete, čo je najlepším svedectvom o kvalite výrobkov Gulf.

V roku 2016 Ian King prekonal viaceré rekordy, alebo dosiahol výsledky európskeho významu jednak za celkový čas ako aj za cieľovú rýchlosť. Na jednom zo závodov zaznamenal viac než 5 z 20 najrýchlejších jázd všetkých čias, pričom jeho najrýchlejšia jazda trvala 5,83 sekúnd.

Koncom roka 2016 Gulf Dragracing Bike znova pokročil ďalej, keď založil nový závod rýchlostných motocyklov Motorcycle World Land Speed na štvrť míle s pevným štartom, čím sa Gulf stal správnou voľbou nie len pre najsilnejšie motocykle ale tiež oficiálne aj pre najrýchlejšie motocykle.