Gulf spolupracuje s McLarenom vo viacročnom partnerstve v F1 a luxusných superšportových automobilov

Gulf je partnerom svetoznámeho pretekárskeho tímu McLaren Racing a luxusnej spoločnosti McLaren Automotive vo viacročnom strategickom partnerstve.  Toto partnerstvo znovu spája dve renomované značky, ktoré majú spolu dlhú a úspešnú históriu a symbolizuje spoločnú ambíciu využiť inovatívnosť a špičkové schopnosti oboch značiek na zdokonalenie víťaznej receptúry na trati aj na ceste.

 

Spojenie Gulf s McLarenom sa začalo v roku 1968 a pokračovalo až do konca sezóny 1973, pričom Gulf a McLaren sa tešili úspechu vo Formule 1 aj v sérii Can-Am, v ktorých partnerstvo vyhralo viac ako 40 pretekov.  Partnerstvo bolo potom obnovené s ikonickým McLarenom F1 GTR jazdiacim vo farbách Gulf na 24-hodinových pretekoch Le Mans a na globálnych pretekoch GT v polovici 90. rokov.

 

Od roku 2021 sa Gulf stane preferovaným dodávateľom mazív pre McLaren Automotive, pričom všetky autá budú plnené olejom Gulf a palivom optimalizovaným pre vysokovýkonné motory.  Značka Gulf bude tiež vystavená na zákazníckych podujatiach McLaren Automotive PURE, ktoré sa konajú po celom svete, u predajcov a na tímových súpravách.

 

Mike Jones, generálny riaditeľ spoločnosti Gulf Oil, povedal:

 

„Toto je veľmi vzrušujúce partnerstvo, ktoré vracia značku Gulf späť do elitných motoristických pretekov.  Historické knihy sú plné pozoruhodných príbehov, ktoré hovoria o tom, čo Gulf a McLaren dosiahli v minulosti.  Teraz sme opäť spolu, aby sme napísali ďalšiu kapitolu tohto jedinečného partnerstva.

 

„Sme hrdí na to, že pracujeme po boku značky, ktorá zdieľa naše budúce ambície a ambície v oblasti inovácií na ceste aj na trati.  Tešíme sa na spoluprácu a na ďalší rozvoj špičkových schopností Gulf a McLarenu.“

 

 Zak Brown, generálny riaditeľ McLaren Racing, povedal:

 

„Sme radi, že môžeme privítať Gulf späť v McLarene a znovu spojiť dve ikonické značky v novom a vzrušujúcom partnerstve.  Gulf je súčasťou histórie McLarenu a je známy svojou inováciou a technickou dokonalosťou v tomto odvetví, s ktorou sa dokonale zhoduje s McLarenom.  Tešíme sa na nadviazanie spolupráce v tejto sezóne.“

 

 Mike Flewitt, generálny riaditeľ McLaren Automotive, povedal:

 

„Je skvelé, že môžeme privítať späť Gulf po dlhej historickej asociácii, vďaka ktorej toto meno v priebehu rokov zdobilo mnoho cestných a pretekárskych áut McLaren.  McLaren má bohatú históriu spolupráce s poprednými partnermi vo svojej triede a sme radi, že môžeme pokračovať v tomto trende prostredníctvom nášho obnoveného partnerstva so spoločnosťou Gulf.  Rovnako ako McLaren, aj meno Gulf je na celom svete synonymom technickej dokonalosti a inovácie a vzrušenia z pretekov a motorizmu.

 

„Každé superauto bude mať palivo a mazivá Gulf, keď opustí výrobné centrum McLaren, a ja viem, že naši zákazníci budú nadšení, že budú môcť spolupracovať s naším interným tímom na mieru na možnosti byť jedným z mála, ktorí si budú môcť prispôsobiť  ich superauto McLaren v ikonickom prevedení Gulf.“  Značka Gulf bude začlenená do tímu McLaren Formula 1 od Veľkej ceny Británie 2020 v piatok 31. júla – nedeľa 2. augusta.  Logo bude reprezentovať personál McLarenu F1 počas sezóny F1 2020, vrátane pretekárskych jazdcov Landa Norrisa a Carlosa Sainza a posádky v boxoch McLarenu.  Značka Gulf sa objaví aj na krytoch motora a spätných zrkadlách pretekárskych áut McLaren MCL35.