BMW Althea WSBK

Gulf Oil International sa má zúčastniť na svetových majstrovstvách motocyklov the World Superbike Championship (SBK) v roku 2017 ako technický partner mužstva Althea BMW Racing, ktorý sa teší podpore výrobcu BMW na základe zmluvy, ktorá bude platiť do konca roka 2018.

Tím Althea BMW Racing bude reprezentovať nemeckého výrobcu na ultra konkurenčných svetových majstrovstvách.  V roku 2016 sa tento tím spojil s BMW a stal sa najúspešnejším reprezentantom tejto značky za tento rok.

Tím Althea má za sebou v SBK dlhé a úspešné pôsobenie. Zvíťazil v početných závodoch tejto série a v roku 2011 získal motocyklistické korunu majstra sveta v kategóriách jazdec a tím s jazdcom Carlosom Checaom. V tom istom roku tím získal tituly v kategórii tím a jazdec v pretekoch World Superstock.

“Prostredníctvom programu svetových motocyklistických pretekov vytvárame s BMW výzmamný vzťah,“ vysvetľuje Frank Rutten, podpredseda Gulf Oil International.  „Ide o obrovského svetového výrobcu vozidiel a našou prioritou bolo, aby sme s nimi boli v neustálom spojení  bez ohľadu na to, ako sa bude vyvíjať naša spolupráca s ostatnými tímami.“ Teší ma, že Gulf vytvoril partnerstvo s tímom Althea Racing, ktorý je na svetových majstrovstvách motocyklov World Superbikes aj naďalej podporovaný výrobcom BMW.  Okrem rozšírenia našej svetovej marketingovej základne, tento tím rozhodne má čo ponúknuť a my sa už teraz tešíme na úspešný rok 2017, ktorý je pred nami.“

Genesio Bevilacqua, riaditeľ tímu Althea Racing, vysvetľuje, čo pre nich znamená partnerstvo s Gulfom:  “Spolupráca tímu Althea BMW Racing s Gulfom ma mimoriadne teší, pretože nám určite prinesie tú najvyššiu technickú úroveň. Vďaka využívaniu špecifických výrobkov určených na pretekanie chceme dosiahnuť maximálnu efektivitu výkonov, ktoré sa spoja s našimi tímovými skúsenosťami a uplatnia na majstrovstvách sveta. Preto je výskum a vývoj v spolupráci s Gulfom veľmi dôležitý.  V budúcom roku rozhodne môžeme ašpirovať na dosiahnutie prestížnych výsledkov.“

Skúšky na sezónu 2017 sa začnú v tomto mesiaci a sezónu odštartujeme vo februári v Austrálii na ostrove Phillip Island.