Aprilia Milwaukee WSBK

Tento víkend sa začínajú svetové majstrovstvá motocyklov World Superbike Championship (SBK) roku 2017 a Gulf Oil jednak na nich rozšíril svoju prítomnosť v sérii, ale taktiež obohatil sortiment dodávaných motocyklistických olejov Gulf Syntrac 4T.

Gulf je technickým partnerom dvoch špičkových tímov SBK: tímu závodu Aprilia Racing, Milwaukee Aprilia a tímu Althea BMW Racing, ktorý podporuje výrobca BMW.

Rad olejov Syntrac 4T Superbike s olejom 10-W50 Gulf predstavil v minulom roku. Je navrhnutý a optimalizovaný tak, aby vyhovoval potrebám majiteľom motocyklov a vyvinuli ho pre dlhšie vzdialenosti a praktickejšie každodenné jazdenie na výkonných motocykloch.  V tomto roku Gulf nie len pridal ďalší pretekársky tím, ale ako odpoveď ma dopyt trhu, prišiel s novým variantom oleja radu Syntrac 4T Superbike, s olejom stupňa 15-W50. To znamená, že majitelia motocyklov by teraz mali mať výrobok Syntrac 4T Superbike s viskozitou, ktorá sa zodpovedá stupňu požadovanému v príručke majiteľa vozidla.

Je tu tiež odvážne balenie pre obidva varianty- 10-W50 pre Althea BMW a 15-W50 pre Milwaukee Aprilia.

„Tento rok sa Gulf teší zo svojej dvojnásobnej účasti vo svetovom šampionáte motocyklov World Superbikes,“ vysvetlil Frank Rutten, podpredseda Gulf Oil International. „Náš vstup do športu dokazuje fantastickú popularitu Gulfu vo sfére obchodu ako aj u športových fanúšikov. Tento rok máme ako partnerov dva mimoriadne profesionálne tímy. Jeden je pokračovaním spolupráce s BMW, ktorú sme začali v minulom roku a prostredníctvom druhého vytvárame nové spojenia s pretekárskym potenciálom tímu Aprilia a skupinou Piaggio, ktorá je v pozadí tohto tímu. Celý Gulf želá tímom Althea BMW a Milwaukee Aprilia v roku 2017 úspech.

“Motocykle sú pre Gulf kľúčovým výrobným odvetvím, preto som rád, že naše spektrum výrobkov sa rozrastá, čo priamo odzrkadľuje naše zanietenie pre šport.“

Najnovšie oleje sa majú objaviť už v marci a budú k dispozícii v litrových a štvorlitrových baleniach.

Majstrovstvá sveta motocyklov začnú austrálskym okruhom Phillip Island tento víkend okruhmi v sobotu a nedeľu a o dva týždne neskôr budú pokračovať druhým závodným stretnutím sezóny na okruhu Chang Circuit  v Thajsku.